Elektromotorem poháněný schodolez Liftkar HD 330 – universální a silný pomocník pro přepravu nákladů až do váhy 330 kg.

S těžkými, masivními a neforemnými břemeny je problém vždy. Obzvlášť má-li se s nimi manipulovat na schodišti. Trpí záda, klouby, svaly a občas může dojít i k nehodě. Je třeba minimálně dvou, ale většinou více lidí, aby se náklad dostal tam, kam je potřeba.

S Liftkarem HD 330, elektromotorem poháněným schodolezem od rakouské firmy Sano, lze snadno, spolehlivě, rychle a hlavně bezpečně vyřešit zmiňované problémy. Navíc je úplně jedno, jak schodiště vypadá. Zda je rovné, lichoběžníkové, obloukové či točité. Nezáleží ani na tom, zda se jedná o schodiště venkovní nebo interiérové ani z jakého materiálu je vyrobené.

Základem schodolezu Liftkar HD je bezchybně vyvážená stoupací jednotka se dvěma rychlostními stupni a se dvěma režimy pohybu po schodišti. S režimem pohybu po jednotlivých schodech nebo s pohybem plynulým. Unikátní brzdící systém, kdy schodolez při jízdě dolů vždy automaticky zastaví na hraně schodu, je zárukou nejvyšší úrovně bezpečnosti.

Pokud je třeba kromě schodiště překonat i delší úsek po rovině, lze schodolez Liftkar HD dovybavit systémem Dolly, díky kterému se pomocí velice jednoduchého manévru stane z dvoukolového rudlu čtyřkolečkový vozík, což pohyb po rovině velmi usnadní.